W każdym folderze wydziałowym jest kilka tekstów o tematyce związanej ze specjalnościami studiowanymi na danym wydziale, różne zadania oraz słowniczek zawierający słownictwo fachowe. Są to materiały dodatkowe, których celem jest uzupełnienie obowiązkowego „Zbioru materiałów do pracy na lektoratach”.

Prowadzący może włączyć część tekstów z tego zbioru do materiałów obowiązujących na jego kursie albo wykorzystać jako zadania domowe w ramach dodatkowych 15 godzin przewidzianych na poziomie B2+ na pracę własną studentów.

Każdy student może samodzielnie pracować z tym zbiorem, ponieważ zawiera klucze z rozwiązaniami wszystkich zadań do tekstów. Zbiór ten więc można traktować jako samouczek.

Z pytaniami i problemami odnośnie tych tekstów, zadań i zawartego w nich słownictwa należy zgłaszać się do prowadzącego.

Materiał leksykalno-gramatyczny opanowany na podstawie zadań domowych oraz zadań wykonanych przez studentów w trybie samodzielnej nauki prowadzący może włączyć do testu zaliczeniowego lub e-sprawdzianu.

Autorzy projektu życzą sukcesów w samodzielnej pracy z tekstami naukowo-technicznymi i postępów w zdobywaniu umiejętności czytania tekstów fachowych – umiejętności niezbędnej w pracy inżyniera!

ERP